صفر تا صد زندگی بنیان‌گذار شرکت فناوران نانو مقیاس را ببینید

صفر تا صد زندگی بنیان‌گذار شرکت فناوران نانو مقیاس را ببینید

همانطور که پیش از این اعلام کرده بودیم، «صفر تا صد» عنوان برنامه‌ای تلویزیونی است که از شبکه چهارم سیما پخش شده است. در این برنامه نخبگان، مخترعان، پیشتازان فعالیت‌های علمی و بنیان‌گذاران شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی به سخنرانی پرداخته‌اند و صفر تا صد موفقیت خودشان را تشریح کرده‌اند. از آنجایی که در تعداد قابل توجهی از این برنامه‌ها مدیران شرکت‌های فناوری نانو به سخنرانی پرداخته‌اند، تصمیم گرفته‌ایم قسمت‌های منتخبی از این مجموعه تلویزیونی را در مجله اینترنتی نانوسان منتشر کنیم.
در این ویدیو دکتر رضا فریدی مجیدی به سخنرانی پرداخته است و داستان موفقیت شرکت فناوران نانو مقیاس را بیان کرده است.
دکتر رضا فریدی مجیدی، بنیان‌گذار شرکت فناوران نانومقیاس، این شرکت را در سال ۱۳۸۵ تاسیس کرد و تاکنون توانسته است در قالب این شرکت دانش‌بنیان ۳۰ محصول فناورانه را برای مصارف داخلی و خارجی روانه بازار کند.
دکتر فریدی‌مجیدی دانش‌آموخته رشته شیمی آلی است که در سال ۱۳۸۶ از مقطع دکتری از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شده است. وی از سال ۱۳۸۱ فعالیت‌های اصلی خود را بر روی پروژه‌های پژوهشی فناوری نانو متمرکز کرد و توانست در دوره دکتری خود از نتایج این تحقیقات، ۱۲ مقاله ISI منتشر کند. وی مجری ساخت دستگاه تولید نانوالیاف آزمایشگاهی است که در حال حاضر ۱۰۰ مرکز علمی و دانشگاهی از این دستگاه استفاده می‌کنند. همچنین دستگاه تولید صنعتی نانوالیاف در این شرکت طراحی و تولید شده است و هم‌اکنون شرکت‌های فیلترساز مختلفی در داخل و خارج از کشور در حال بهره‌برداری از این تجهیزات هستند.
شرکت فناوران نانومقیاس دارنده دانش‌فنی تولید نانوفیلترهای نیروگاهی است و توانسته است ۳ اختراع در اداره مالیکت فکری آمریکا (USPTO) به ثبت برساند و به عنوان یکی از شرکت‌های موفق در حوزه نانوالیاف در مجامع بین‌المللی معرفی شود.
دکتر مجیدی، علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی و صنعتی، در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می‌کند و هدایت پایان‌نامه‌های دانشگاهی متعددی را در حوزه فناوری نانو بر عهده دارد.
پیش از این هم گفتگویی با دکتر فریدی در مجله اینترنتی نانوسان منتشر شده بود که از طریق این لینک می‌توانید مطالعه کنید.