کتاب‌های اصول و مبانی فناوری نانو

این ۱۵ کتاب شما را با اصول و مبانی فناوری نانو بیشتر آشنا می‌کنند

بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران از رشته‌های مختلف، علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره این فناوری و بهره‌گیری از قابلیت‌های آن در زمینه‌های پژوهشی و صنعتی هستند. از این‌رو در این مطلب ۱۵ کتاب مفید با موضوع اصول و مبانی این فناوری را به همراه روش‌های دسترسی و تهیه کتاب‌ها معرفی کرده‌ایم.

پشرفت و توسعه فناوری نانو در سال‌های اخیر تا حدی بوده که تصور دنیای آینده، بدون حضور فناوری نانو تقریبا غیرممکن است. ایجاد تغییراتی در سطح اتمی و مولکولی مواد می‌تواند راه را برای ایجاد تحولاتی عظیم در بسیاری علوم از جمله زیست‌شناسی، شیمی و پزشکی هموار کند.
با وجود پیشرفت‌های زیادی که در زمینه فناوری نانو صورت گرفته است، پژوهشگران معتقدند تنوع کاربردهای آن، بسیار فراتر از تصور ما است. استفاده از این فناوری در همه علوم پزشکی، پتروشیمی، علوم مواد، صنایع دفاعی، الکترونیک، کامپیوترهای کوانتومی و غیره باعث شده که تحقیقات در زمینه فناوری نانو به¬عنوان یک چالش اصلی علمی و صنعتی پیش روی جهانیان باشد. بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه (در حدود ۳۰ کشور)، برنامه‌هایی را در سطح ملی برای پشتیبانی از فعالیت‌های تحقیقاتی و صنعتی فناوری نانو تدوین و اجرا می‌کنند.
هر چند آزمایش¬ها و تحقیقات پیرامون نانوفناوری از ابتدای دهه ۸۰ قرن بیستم بطور جدی پیگیری شد، اما اثرات تحول‌آفرین، معجزه‌آسا و باورنکردنی آن در روند تحقیق و توسعه به‌گونه‌ای بود که نظر تمامی کشورهای بزرگ به این موضوع جلب شد و نانوفناوری یکی از مهمترین اولویت‌های تحقیقاتی طی قرن بیست و یکم محسوب می‌شود.
به گزارش BBC Researchارزیابی‌ها نشان می‌دهند؛ درآمد بازار جهانی فناوری نانو در سال ۲۰۱۳، ۲۲٫۹ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۴، ۲۶ میلیارد دلار بوده است. BBC Research بر این باور است که درآمد بازار جهانی تا سال ۲۰۱۹ به ۶۴٫۲ میلیارد دلار می‌رسد.
در کشور ما نیز شمار افراد فعال و علاقمند به این فناوری در حال افزایش است. بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران از رشته‌های مختلف، علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره این فناوری و بهره‌گیری از قابلیت‌های آن در زمینه‌های پژوهشی و صنعتی هستند. از این‌رو قصد داریم تا در این مطلب ۱۵ کتاب مفید با موضوع اصول و مبانی این فناوری را معرفی کنیم. این کتاب‌ها با ارائه تعریف دقیق‌تری از فناوری نانو به بیان کاربردهای گسترده آن در صنایع مختلف، می‌پردازند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شما می‌توانید بر اساس نیاز، این کتاب‌ها را از بخش کتاب‌های فناوری نانو فروشگاه اینترنتی واوک جستجو و تهیه کنید.